andrzej-sledziewski-o-mnie

O MNIE

Jeżeli chodzi o mnie i sztukę to nie ma tu przypadku.

Od dziecka rysowałem wszędzie, gdzie się tylko dało i kiedy się dało. To był mój świat, w którym czułem się dobrze. W szkole zawsze uwielbiałem plastykę, zdawałem do liceum plastycznego w Łazienkach, uczęszczałem do ogniska plastycznego na Muranowie i chodziłem na lekcje do studentów z ASP.

Wszystkie te momenty doprowadziły mnie do egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych najpierw w moim rodzinnym mieście, Warszawie, które niestety oblałem a następnie tych w Łodzi, które zakończyły się pomyślnie. I tak po 5 latach nauki, w 1981 roku zdobyłem dyplom wydziałów Malarstwa i Wzornictwa Przemysłowego.

W następnych latach pojawiły się moje dzieci i to był właśnie ten okres, w którym zacząłem intensywnie portretować a one miały ich wtedy więcej niż zdjęć. W między czasie powstało też wiele moich obrazów, które maluję do dziś. Nie ukrywam jednak, że to właśnie portret i rysunek jest mi najbliższy. Malarstwa nauczyłem się na studiach a rysunek towarzyszył mi od zawsze.

Skupiam się głównie na portretach ludzi i zwierząt, choć maluję również obrazy olejne na płótnie. Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością i do kontaktu, jeśli szukacie czegoś dla siebie lub oryginalnego prezentu dla swoich bliskich. Sztuka to coś, co zostaje z nami na całe życie.

Andrzej Śledziewski

Przewiń na górę